Skip to main content

Data wydarzenia: 2025-09-25

Konferencja „Spółdzielnie energetyczne – przyszłość lokalnej energii” będzie okazją do omówienia w gronie ekspertów i praktyków kwestii związanych z tworzeniem, rozwojem i funkcjonowaniem spółdzielni energetycznych.

Spółdzielczy praktycy przedstawią najnowsze trendy, w tym narzędzia do przygotowania bilansu emisyjnego i energetycznego JST, co będzie początkiem do dyskusji na temat przyszłości spółdzielczości energetycznej w kontekście wykorzystania lokalnych zasobów energii.

Doradca Energetyczny z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu zabierze głos w części prelekcji dotyczącej źródeł finansowania przedsięwzięć w ramach spółdzielni energetycznych (Program Energia dla Wsi, European Energy Communities Facility (ENERCOM Facility). Inicjatywa finansowana przez Unię Europejską, której celem jest wspieranie rozwijających się społeczności energetycznych w Europie.

Dodatkowo w trakcie konferencji Doradcy Energetyczni będą udzielali konsultacji na stoisku informacyjnym Projektu Doradztwa Energetycznego o świadczonych usługach doradczych i edukacyjnych.

Data: 25.09.2025

Miejsce: Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Opolu, ul. 1 Maja 6, 45-068 Opole

Godzina: 9:30 – 14:00

Regiony