ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU „Mój prezent dla Ziemi” !
Z przyjemnością informujemy, że rozstrzygnięto konkurs „Mój prezent dla Ziemi”. Komisja Konkursowa miała niełatwe zadanie by wybrać najlepsze prace, czyli prezenty dla Ziemi z okazji jej święta, jakie uczestnicy chcieliby podarować naszej planecie. Wiele było opatrzonych piękną grafiką.
Bardzo dziękujemy za wszystkie nadesłane prace konkursowe. Pamiętajcie by dbać o Ziemię nie tylko z okazji jej święta, ale także każdego dnia, byśmy mogli oddychać czystym powietrzem!
W konkursie „Mój prezent dla Ziemi” przyznano następujące nagrody i wyróżnienia:
Nagrody główne - kategoria wiekowa „I”:
I Amer lat 11 Łódź
II Piotr lat 10 Łódź
II Maria lat 10 Łódź
III Natasza lat 11 Grabina
Nagrody główne - kategoria wiekowa „II”:
I Martyna lat 15 Radomsko
II Zuzanna 16 Popówek Włościański
III Hanna lat 14 Łódź
III Jan lat 14 Żywocin
Wyróżnienia:
1. Julia lat 9 Wieluń
2. Julian lat 11 Łódź
3. Patrycja lat 12 Radomsko
4. Paweł lat 12 Wieluń
5. Ksawery lat 11 Rawa Mazowiecka
6. Michał lat 12 Królowa Wola
7. Filip lat 9 Solca Wielka
8. Aleksandra lat 12 Dąbrowice
9. Amelia lat 13 Kutno
10. Patrycja lat 14 Radomsko
11. Jan lat 14 Skierniewice
12. Franciszek lat 13 Królowa Wola
13. Julia lat 14 Grzebień
14. Kacper lat 13 Łódź
15. Liliana lat 13 Dworszowice Pakoszowe
16. Oliwia lat 15 Kutno
17. Julian lat 15 Brzeziny
18. Jan lat 13 Radomsko
19. Marcin lat 14 Kalinów
20. Miłosz lat 14 Radomsko
SERDECZNIE GRATULUJEMY!
Zasady konkursu
Uczestnicy mają za zadanie napisać w kilku zdaniach (max. 20 zdań) o tym, co mogą zrobić by zmniejszyć swój ślad węglowy. Jakie mogą podjąć działania by ograniczyć negatywny wpływ na jakość powietrza lub ograniczyć zużycie energii.
Konkurs realizowany jest w dwóch kategoriach wiekowych:
kategoria I – uczniowie klas 1-6 szkół podstawowych,
kategoria II – uczniowie klas 7-8 szkół podstawowych raz uczniowie szkół ponadpodstawowych.
Jeden uczestnik może nadesłać tylko 1 pracę.
Mamy nadzieję, że Wasze pomysły będą inspiracją dla rodziców, sąsiadów, czy nauczycieli. A może wpłyną na wybory Waszych przyjaciół i podejmiecie wspólne działania na rzecz ochrony powietrza i ograniczenia zużycia energii!
Może Wasze prace zachęcą do wyboru roweru zamiast auta spalinowego, może zainspirują do wymiany źródła ciepła w domu np. wymiany pieca?
Każde Wasze działanie zmierzające do ograniczenia zanieczyszczenia powietrza oraz zmniejszenia zużycia energii będzie prezentem dla Ziemi, prezentem z okazji jej dorocznego święta „Dnia Ziemi”.
Prace wraz z załącznikami, określonymi w Regulaminie konkursu, należy dostarczyć do Organizatora Konkursu w następujący sposób:
- w formie papierowej (oryginały), za pośrednictwem poczty tradycyjnej lub osobiste złożenie w siedzibie Organizatora Konkursu na adres: WFOŚiGW w Łodzi ul. Dubois 118, 93-465 Łódź,
lub
- w formie skanów, drogą elektroniczną na adres: – praca konkursowa oraz wypełnione i podpisane załączniki do Regulaminu konkursu
Pamiętajcie – każdy z nas ma wpływa na jakość środowiska! Uwzględnijcie tylko działania, które mogą być zrealizowane przez Was osobiście jako własne działania i inicjatywy.
Prace należy składać do 22 kwietnia 2022 r.
Szczegóły oraz Regulamin konkursu, znajdą Pańśtwo na stronie internetowej WFOŚiGW w Łodzi.
Zachęcamy młodzież do propagowania proekologicznych zachowań – „Czas na dobrą energię!
A najmłodszych do obejrzenia filmu "Super Bradztwo Energo Doradztwo" - Film i dołączenia do naszego klubu! Ty też możesz zostać Super Energo Bohaterem!
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi współrealizuje Projekt „Ogólnopolski system wsparcia doradczego dla sektora publicznego, mieszkaniowego oraz przedsiębiorstw w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE” we współpracy z NFOŚiGW w Warszawie oraz Partnerami na terenie całego kraju (wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej oraz Województwo Lubelskie).
Projekt finansowany jest ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020 w ramach I Osi Priorytetowej poddziałanie 1.3.3 „Zmniejszenie emisyjności gospodarki”.