Poradnik Energetyka Gminnego dostępny online! - Projekt Doradztwa Energetycznego

Znajdujesz się na stronie Projektu Doradztwa Energetycznego

Wybierz region, z którego jesteś, w celu wyświetlenia informacji specjalnie dla Ciebie
Logotypy
Projekt „Ogólnopolski system wsparcia doradczego dla sektora publicznego, mieszkaniowego oraz przedsiębiorstw w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE” to projekt realizowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) oraz Partnerów w 16 regionach na terenie całego kraju.
Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Regulamin.

Poradnik Energetyka Gminnego dostępny online!

Poradnik Energetyka Gminnego dostępny online!

Poradnik już wkrótce trafi do wszystkich polskich gmin. Jest to opracowanie autorstwa Doradców Energetycznych, które będzie wsparciem w realizacji zadań gminy z dziedziny zwiększania efektywności energetycznej oraz poprawy jakości powietrza. Zawiera szeroki przekrój zagadnień zaczynając od regulacji prawnych, poprzez aspekty planowania, wiedzę techniczną aż po ekonomikę i finansowanie przedsięwzięć. Jako źródło użytecznej wiedzy służyć może nie tylko władzom JST ale również innym podmiotom jak np.:

  • przedsiębiorcy (m.in. rozdział „Techniczne rozwiązania poprawy efektywności energetycznej w przedsiębiorstwach”)
  • spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe („Efektywność energetyczna w budownictwie”)
  • ciepłownie („Efektywność energetyczna w ciepłownictwie”)
  • osoby fizyczne („Odnawialne źródła energii”)

Biorąc pod uwagę rozległe grono adresatów Poradnika, poza dystrybucją wersji drukowanej dla urzędów gmin, zdecydowaliśmy się udostępnić dla wszystkich opracowanie w wersji elektronicznej na naszej stronie internetowej.

Sukcesywnie zamieszczać będziemy kolejne rozdziały Poradnika.

Miłej lektury!

Poradnik Energetyka Gminnego rozdziały od I do XI

logotypy

Przewiń do góry