Poradnik Energetyka Gminnego dostępny online! - Projekt Doradztwa Energetycznego

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Regulamin.

UWAGA!Logo PDE Uprzejmie informujemy, że w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19, mając na względzie troskę o bezpieczeństwo Beneficjentów oraz naszych Pracowników, Projekt Doradztwa Energetycznego pracuje zdalnie.  Prosimy o kontakt z Doradcami Energetycznymi drogą mailową lub telefonicznie zgodnie z regionalizacją. Liczymy na Państwa zrozumienie. PDE

Znajdujesz się na stronie Projektu Doradztwa Energetycznego

Wybierz region, z którego jesteś, w celu wyświetlenia informacji specjalnie dla Ciebie
Logotypy
Projekt „Ogólnopolski system wsparcia doradczego dla sektora publicznego, mieszkaniowego oraz przedsiębiorstw w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE” to projekt realizowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) oraz Partnerów w 16 regionach na terenie całego kraju.

Poradnik Energetyka Gminnego dostępny online!

Poradnik Energetyka Gminnego dostępny online!

Poradnik już wkrótce trafi do wszystkich polskich gmin. Jest to opracowanie autorstwa Doradców Energetycznych, które będzie wsparciem w realizacji zadań gminy z dziedziny zwiększania efektywności energetycznej oraz poprawy jakości powietrza. Zawiera szeroki przekrój zagadnień zaczynając od regulacji prawnych, poprzez aspekty planowania, wiedzę techniczną aż po ekonomikę i finansowanie przedsięwzięć. Jako źródło użytecznej wiedzy służyć może nie tylko władzom JST ale również innym podmiotom jak np.:

  • przedsiębiorcy (m.in. rozdział „Techniczne rozwiązania poprawy efektywności energetycznej w przedsiębiorstwach”)
  • spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe („Efektywność energetyczna w budownictwie”)
  • ciepłownie („Efektywność energetyczna w ciepłownictwie”)
  • osoby fizyczne („Odnawialne źródła energii”)

Biorąc pod uwagę rozległe grono adresatów Poradnika, poza dystrybucją wersji drukowanej dla urzędów gmin, zdecydowaliśmy się udostępnić dla wszystkich opracowanie w wersji elektronicznej na naszej stronie internetowej.

 

Miłej lektury!

Poradnik Energetyka Gminnego

logotypy


Przewiń do góry