Doradcy Energetyczni nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje! - Projekt Doradztwa Energetycznego

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Regulamin.

FENIKS RP UE PDE RGB 1 1

Znajdujesz się na stronie Projektu Doradztwa Energetycznego

Wybierz region, z którego jesteś, w celu wyświetlenia informacji specjalnie dla Ciebie
Logotypy
Projekt „Ogólnopolski system wsparcia doradczego dla sektora publicznego, mieszkaniowego oraz przedsiębiorstw w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE” to projekt realizowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) oraz Partnerów w 16 regionach na terenie całego kraju.

Doradcy Energetyczni nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje!

W ramach organizowanej przez WFOŚiGW w Kielcach konferencji pt.„Transformacja energetyczna wyzwaniem najbliższych lat - źródła finansowania inwestycji przy wsparciu Projektu Doradztwa Energetycznego”, w dniach 23 i 24 lutego 2022 r. Doradcy Energetyczni byli obecni na XXIV Międzynarodowych Targach Energetyki i Elektrotechniki ENEX w Kielcach oraz XIX – Targach Odnawialnych Źródeł Energii ENEX – NOWA ENERGIA, w których Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach uczestniczył jako wystawca.

Drugiego dnia Targów ENEX Doradcy Energetyczni, w ramach podnoszenia kwalifikacji, wzięli udział w wizycie studyjnej, która miała miejsce w Centrum Naukowo-Wdrożeniowym Inteligentnych Specjalizacji Regionu Świętokrzyskiego CENWIS, należącym do Politechniki Świętokrzyskiej. W trakcie wizyty zaprezentowano sposób prowadzenia badań paneli fotowoltaicznych przeprowadzanych w laboratorium z wykorzystaniem urządzenia symulującego światło słoneczne, tzw. „sztucznego słońca” i specjalnego programu komputerowego. To nowy projekt Politechniki Świętokrzyskiej, który uczelnia uruchomiła w grudniu 2021 r. Pracownicy Politechniki Świętokrzyskiej, w tym prof. Ewa Zender-Świercz z Katedry Fizyki Budowli i Energii Odnawialnych, zaprezentowali Doradcom sposób przeprowadzenia badań i zinterpretowali wyniki. W Polsce są trzy urządzenia tego typu, ale urządzenie w Kielcach posiada największą moc. Takich rozwiązań na świecie jest zaledwie kilkanaście, w tym. w Czechach, Niemczech, Francji, Kanadzie. Urządzenie umożliwia badanie ogniw fotowoltaicznych zarówno nowych jak i już użytkowanych. Uczelnia współpracuje z producentami i wynalazcami, którzy będą chcieli opracować związaną z ogniwami technologię i wdrożyć ją do sprzedaży. Technolodzy stoją przed wieloma wyzwaniami np. jak poprawić bezpieczeństwo przeciwpożarowe instalacji. Wszystkie kwestie związane z udoskonalaniem paneli mogą być realizowane przy użyciu tego urządzenia.

P6

P6

P6

P6

P6

P6

Wizyta studyjna realizowana była w ramach Projektu „Ogólnopolski system wsparcia doradczego dla sektora publicznego, mieszkaniowego oraz przedsiębiorstw w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE” realizowanego ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, działanie 1.3, poddziałanie 1.3.3.

FENIKS RP UE PDE RGB 1 1


Przewiń do góry