Doradcy Energetyczni nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje! - Projekt Doradztwa Energetycznego

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.

FENIKS RP UE PDE RGB 1 1

You are on the Energy Consultancy Project page

Choose your region to view information selected for you.
Logotypy
Projekt „Ogólnopolski system wsparcia doradczego dla sektora publicznego, mieszkaniowego oraz przedsiębiorstw w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE” to projekt realizowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) oraz Partnerów w 16 regionach na terenie całego kraju.

Doradcy Energetyczni nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje!

W ramach organizowanej przez WFOŚiGW w Kielcach konferencji pt.„Transformacja energetyczna wyzwaniem najbliższych lat - źródła finansowania inwestycji przy wsparciu Projektu Doradztwa Energetycznego”, w dniach 23 i 24 lutego 2022 r. Doradcy Energetyczni byli obecni na XXIV Międzynarodowych Targach Energetyki i Elektrotechniki ENEX w Kielcach oraz XIX – Targach Odnawialnych Źródeł Energii ENEX – NOWA ENERGIA, w których Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach uczestniczył jako wystawca.

Drugiego dnia Targów ENEX Doradcy Energetyczni, w ramach podnoszenia kwalifikacji, wzięli udział w wizycie studyjnej, która miała miejsce w Centrum Naukowo-Wdrożeniowym Inteligentnych Specjalizacji Regionu Świętokrzyskiego CENWIS, należącym do Politechniki Świętokrzyskiej. W trakcie wizyty zaprezentowano sposób prowadzenia badań paneli fotowoltaicznych przeprowadzanych w laboratorium z wykorzystaniem urządzenia symulującego światło słoneczne, tzw. „sztucznego słońca” i specjalnego programu komputerowego. To nowy projekt Politechniki Świętokrzyskiej, który uczelnia uruchomiła w grudniu 2021 r. Pracownicy Politechniki Świętokrzyskiej, w tym prof. Ewa Zender-Świercz z Katedry Fizyki Budowli i Energii Odnawialnych, zaprezentowali Doradcom sposób przeprowadzenia badań i zinterpretowali wyniki. W Polsce są trzy urządzenia tego typu, ale urządzenie w Kielcach posiada największą moc. Takich rozwiązań na świecie jest zaledwie kilkanaście, w tym. w Czechach, Niemczech, Francji, Kanadzie. Urządzenie umożliwia badanie ogniw fotowoltaicznych zarówno nowych jak i już użytkowanych. Uczelnia współpracuje z producentami i wynalazcami, którzy będą chcieli opracować związaną z ogniwami technologię i wdrożyć ją do sprzedaży. Technolodzy stoją przed wieloma wyzwaniami np. jak poprawić bezpieczeństwo przeciwpożarowe instalacji. Wszystkie kwestie związane z udoskonalaniem paneli mogą być realizowane przy użyciu tego urządzenia.

P6

P6

P6

P6

P6

P6

Wizyta studyjna realizowana była w ramach Projektu „Ogólnopolski system wsparcia doradczego dla sektora publicznego, mieszkaniowego oraz przedsiębiorstw w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE” realizowanego ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, działanie 1.3, poddziałanie 1.3.3.

FENIKS RP UE PDE RGB 1 1


Scroll top