EkoLekcje z Doradcami Energetycznymi WFOŚiGW w Zielonej Górze
Edukacja i budowanie świadomości proekologicznych u najmłodszych, to bardzo ważne i odpowiedzialne zadanie, dlatego wykorzystujemy każdą okazję by przekazać dzieciom swoją wiedzę.
EkoLekcje to cykl spotkań organizowanych przez Doradców Energetycznych WFOŚiGW w Zielonej Górze
7 i 12 kwietnia, Doradcy Energetyczni odwiedzili uczniów Zespołu Edukacyjnego nr 1 oraz Szkoły Podstawowej nr 14 w Zielonej Górze.
Doradcy Energetyczni przybliżyli dzieciom temat zanieczyszczeń powietrza, smogu i niskiej emisji.
Uczniowie dowiedzieli się z jakimi niebezpiecznymi zjawiskami mamy do czynienia korzystając z nieefektywnych źródeł ogrzewania, jakie zagrożenia niesie spalanie odpadów oraz stosowanie do ogrzewania domów paliw niskiej jakości.
Doradcy opowiedzieli także jak zadbać o jakość naszego powietrza podczas codziennych czynności.
Spotkania zakończyło się konkursem z nagrodami.
EkoLekcje cieszą się ogromnym zainteresowaniem, co za każdym razem widać na uśmiechniętych twarzach naszych młodych słuchaczy.
Do tej pory w EkoLekcjach wzięło udział 224 uczniów z woj. lubuskiego!
Mamy nadzieję, że Eko spotkania przygotowane przez Zespól Doradców Energetycznych w Zielonej Górze przyczynią się do kształtowania świadomości ochrony środowiska naturalnego wśród uczniów oraz poszerzą umiejętności czynnego zaangażowania w rozwiązywanie problemów ekologicznych.
Wszystkim dzieciom dziękujemy za udział i zaangażowanie!
Doradcy Energetyczni WFOŚiGW w Zielonej Górze
Zachęcamy młodzież do propagowania proekologicznych zachowań – „Czas na dobrą energię!"
A najmłodszych do dołączenia do naszego klubu "Super Bradztwo Energo Doradztwo" ! Ty też możesz zostać Super Energo Bohaterem!
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze współrealizuje Projekt „Ogólnopolski system wsparcia doradczego dla sektora publicznego, mieszkaniowego oraz przedsiębiorstw w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE” we współpracy z NFOŚiGW w Warszawie oraz Partnerami na terenie całego kraju (wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej oraz Województwo Lubelskie).
Projekt finansowany jest ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020 w ramach I Osi Priorytetowej poddziałanie 1.3.3 „Zmniejszenie emisyjności gospodarki”.