VI Kieleckie Dni Energii odbyły się 10 czerwca 2022 r. w Parku Miejskim.
Kieleckie Dni Energii to kluczowy element edukacji i budowania potencjału oraz kompetencji lokalnej społeczności w zakresie podejmowania inicjatyw energooszczędnych oraz proekologicznych.
W ramach tego wydarzenia Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach oraz Doradcy Energetyczni prowadzili liczne działania edukacyjne tj. gry, quizy, zabawy i konkursy dla dzieci i młodzieży. Jednocześnie udzielali informacji o możliwościach wsparcia różnego rodzaju działań związanych z ochroną środowiska naturalnego, w tym w szczególności dotyczących ochrony powietrza, efektywności energetycznej i odnawialnych źródeł energii. Informowali również zainteresowane osoby o warunkach takich programów jak np.: Czyste Powietrze, Mój Prąd , Moje ciepło czy Agroenergia.
Ponadto na stoiskach edukacyjnych zorganizowanych przez Urząd Miasta Kielce, uczestnicy mogli się dowiedzieć jak dbać o środowisko podczas codziennych czynności. Chętni mogli wsiąść na specjalny rower i przekonać się jak za pomocą siły swoich mięśni można wytworzyć energię elektryczną.
Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego w Kielcach przygotowało stoisko, na którym uczestnicy poznawali temat odnawialnych źródeł energii, zbadali tajniki obwodów elektrycznych, mogli też wyprodukować energię elektryczną z owoców.
Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami zaprezentowało krótki film o wytwarzaniu energii ze skompostowanych odpadów, a Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej zaprosiło najmłodszych do rozwiązywania ciepłowniczych labiryntów, krzyżówek i quizów. Natomiast Zarząd Transportu Miejskiego przygotował konkurs dotyczący komunikacji zbiorowej. Straż Miejska poprzez gry i zabawy edukowała jak zanieczyszczenie powietrza wpływa na nasze zdrowie i stan środowiska.
W imieniu Doradców Energetycznych WFOŚiGW w Kilcach dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w wydarzeniu
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach współrealizuje Projekt „Ogólnopolski system wsparcia doradczego dla sektora publicznego, mieszkaniowego oraz przedsiębiorstw w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE” we współpracy z NFOŚiGW w Warszawie oraz Partnerami na terenie całego kraju (wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej oraz Województwo Lubelskie).
Konferencja realizowana jest w ramach Projektu „Ogólnopolski system wsparcia doradczego dla sektora publicznego, mieszkaniowego oraz przedsiębiorstw w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE” realizowanego ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, działanie 1.3, poddziałanie 1.3.3.