Wydarzenia - Projekt Doradztwa Energetycznego - 26 Międzynarodowy Kongres Ochrony Środowiska - Envicon 2022

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.

FENIKS RP UE PDE RGB 1 1

You are on the Energy Consultancy Project page

Choose your region to view information selected for you.
Logotypy
Projekt „Ogólnopolski system wsparcia doradczego dla sektora publicznego, mieszkaniowego oraz przedsiębiorstw w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE” to projekt realizowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) oraz Partnerów w 16 regionach na terenie całego kraju.

26 Międzynarodowy Kongres Ochrony Środowiska - Envicon 2022

2022-10-18 - 2022-10-19
26 Międzynarodowy Kongres Ochrony Środowiska - Envicon 2022

26 Międzynarodowy Klimat Ochrony Środowiska ENVICON odbędzie się 18-19 października 2022 w Poznaniu.

Klimat i środowisko to słowa, które w ciągu ostatnich kilku lat są odmieniane przez wszystkie przypadki. Międzynarodowy Kongres Ochrony Środowiska ENVICON jest z pewnością jednym z największych i najbardziej rozpoznawalnych wydarzeń gdzie pokazana zostanie bliska perspektywa i przewidywane scenariusze zdarzeń dla gospodarki komunalnej. Podczas kongresu wskazywane są kierunki, w których będzie zmierzała branża.  

Kryzys energetyczny, problemy z nadmiarem odpadów, deficyt wody i susza, to problemy które całą branżę zmuszają do szukania rozwiązań. Kongres stanowi przestrzeń do wymiany doświadczeń, które mogą stać się dobrym przykładem i inspiracją dla wielu przedsiębiorstw. Zastanowimy się jak European Green Deal, Fit for 55 oraz system EU ETS będą mogły być realizowane w najbliższym czasie w obliczu wojny w Ukrainie, kryzysu energetycznego oraz zmian klimatycznych. Kongres został podzielony na 4 bloki tematyczne: energia, odpady, woda i klimat oraz biznes, nauka, technologia.  

Energia, to sesja, która ma wskazać w jakim miejscu obecnie jesteśmy i co nas czeka. Jak reagować na dynamicznie zmieniające się otoczenie i w jakim stopniu kryzys energetyczny jest realnym zagrożeniem dla branży. Poruszone zostaną zagadnienia efektywności energetycznej, odnawialnych źródeł energii czy wykorzystania wodoru.  

Jaki wpływ na gospodarowanie odpadami miała pandemia, a obecnie wojna w Ukrainie. Czy  będzie możliwe osiągnięcie poziomów recyklingu i jak ROP może na nie wpłynąć? Jak optymalnie wykorzystać potencjał zakładu i zwiększyć jego efektywność energetyczną? To tylko kilka z bardzo istotnych tematów, które znajdują się na liście tematów w sesji poświęconej odpadom.  

Woda i klimat to sesja skierowana przede wszystkim do przedstawicieli zakładów wodno-kanalizacyjnych. Wspólnie z ekspertami zastanowimy się nad wyzwaniami, z którymi musi zmierzyć się branża m.in. kwestie związane z taryfami, zagospodarowaniem osadów, bezpieczeństwo sieci, cyberbezpieczeństwo czy zmiany klimatu.  

Nauka, biznes, technologia. Wiele z poruszanych podczas Kongresu zagadnień jest interdyscyplinarnych i spotka się z zainteresowaniem ekspertów, niezależnie czy zajmują się odpadami czy gospodarką wodną. Zdajemy sobie sprawę, że spotkanie obu branż (odpadowej i wodno-ściekowej), stwarza niezwykłą przestrzeń do wymiany doświadczeń i pomysłów. Szczególnie w kontekście badań i rozwoju, wykorzystywania kapitału naukowego na potrzeby rozwoju technologii czy doświadczeniem w jaki sposób stwarzać miejsce pracy przyjazne dla każdego.  

Kongresowi towarzyszy uroczysta gala, podczas której ogłaszane są wyniki konkursów środowiskowych. Nagrody przyznawane są zarówno instytucjom, przedsiębiorcom, samorządom, fundacjom, jak i osobom indywidualnym, mającym niebagatelny wpływ na gospodarkę odpadami, ochronę klimatu, poprawę jakości powietrza oraz popularyzację właściwych postaw prośrodowiskowych w naszym kraju. 

Kongres od lat gromadzi ekspertów, przedstawicieli biznesu, przedsiębiorstw komunalnych działających w tym obszarze oraz organizacje branżowe. 

FENIKS RP UE PDE RGB 1 1


Scroll top