kominki - Kunena - Projekt Doradztwa Energetycznego

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.

FENIKS RP UE PDE RGB 1 1

You are on the Energy Consultancy Project page

Choose your region to view information selected for you.
Logotypy
Projekt „Ogólnopolski system wsparcia doradczego dla sektora publicznego, mieszkaniowego oraz przedsiębiorstw w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE” to projekt realizowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) oraz Partnerów w 16 regionach na terenie całego kraju.
Witamy na forum Projektu Doradztwa Energetycznego

Zarejestruj się, aby aktywnie uczestniczyć w projektach Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Podziel się z nami i naszymi użytkownikami, kim jesteś, czym się interesujesz i dlaczego postanowiłeś do nas dołączyć.

Serdecznie zapraszamy wszystkich nowych członków naszej społeczności i mamy nadzieję że zagościsz u nas na dłużej!

kominki

More
4 years 7 months ago #63 by ML
kominki was created by ML
Czy jest jakaś odgórna decyzja w sprawie kominków o funkcji rekreacyjnej w programie Czyste Powietrze?
Mogą być w domach czy nie mogą? W szczególności te, które posiadają certyfikaty ecodesign.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
4 years 7 months ago #64 by Daniel-Masluk
Replied by Daniel-Masluk on topic kominki
Jeżeli są miejscowym źródłem ciepła, nie są brane pod uwagę, tzn. nie muszą być likwidowane. W PPONE był wymóg likwidacji lub odcięcia od komina, tutaj nie.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
4 years 7 months ago #65 by Doradca Energetyczny - NFOŚiGW
Potwierdzam. Zgodnie z Programem Czyste Powietrze, jeśli kominek pełni jedynie funkcję rekreacyjną tj. ogrzewa (okresowo) pomieszczenie w którym się znajduje to nie ma wymogu jego demontażu.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
2 years 9 months ago #132 by MałgorzataD
Replied by MałgorzataD on topic kominki
Kto wydaje certyfikat ecodesign. Mam kominek firmy Kornak z 1996 roku, bardzo dobry. Do kogo mogę się zgłosić aby uzyskać atest. Dzwoniłam do KORNAKA, ale oni zmienili profil produkcji i nie zajmują się kominkami.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
2 years 9 months ago #133 by Doradca Energetyczny - NFOŚiGW
W Polsce takie laboratoria znajdują się m.in. w Łodzi - Laboratorium badawcze kotłów i urządzeń grzewczych oraz w Zabrzu - Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
2 years 8 months ago #134 by Przemysław
Replied by Przemysław on topic kominki
A czy są gdzieś takie laboratoria w zachodniej Polsce?


.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Powered by Kunena Forum

FENIKS RP UE PDE RGB 1 1


Scroll top