Jakie dofiansowanie na nowy dom mogę otrzymać ? - Kunena - Projekt Doradztwa Energetycznego

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.

FENIKS RP UE PDE RGB 1 1

You are on the Energy Consultancy Project page

Choose your region to view information selected for you.
Logotypy
Projekt „Ogólnopolski system wsparcia doradczego dla sektora publicznego, mieszkaniowego oraz przedsiębiorstw w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE” to projekt realizowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) oraz Partnerów w 16 regionach na terenie całego kraju.
Witamy na forum Projektu Doradztwa Energetycznego

Zarejestruj się, aby aktywnie uczestniczyć w projektach Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Podziel się z nami i naszymi użytkownikami, kim jesteś, czym się interesujesz i dlaczego postanowiłeś do nas dołączyć.

Serdecznie zapraszamy wszystkich nowych członków naszej społeczności i mamy nadzieję że zagościsz u nas na dłużej!

Jakie dofiansowanie na nowy dom mogę otrzymać ?

More
1 year 9 months ago #162 by Danielqq1987
Witam, kupiłem nowy dom z tego roku w surowym stanie 146m użytkowej. Moje pytanie jakie dofinansowanie i w jakiej kwocie maksymalnie mogę uzyskać ? Chodzi o fotowoltaikę, gruntową pompę ciepła, rekuperację. ?

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
1 year 9 months ago #163 by Doradca Energetyczny - NFOŚiGW
W odpowiedzi na pytanie, informujemy, że doposażenie nowego domu w elementy, o których Pan mówi jest możliwe z dofinansowaniem poszczególnych elementów osobno:
Mikroinstalację fotowoltaiczną może Pan zrealizować przy wsparciu z programu „Mój Prąd” ( mojprad.gov.pl/ ). Należy w pierwszej kolejności określić swoje zużycie energii elektrycznej na cele mieszkaniowe a następnie dobrać moc instalacji. Dofinansowanie w formie dotacji - na przedsięwzięcia polegające na zakupie i montażu mikroinstalacji fotowoltaicznych o zainstalowanej mocy elektrycznej od 2 kW do 10 kW. W Programie Mój Prąd można także uzyskać dotację na pompę ciepła (magazyn ciepła) ale tylko wyłącznie służącą do podgrzewu c.w.u. (+ zasobnik lub w wersji z zintegrowanym zasobnikiem) - urządzenia do magazynowania ciepła wykorzystujących wytworzoną przez mikroinstalację energię elektryczną - nie może to być pompa do c.o. Dotacja w przypadku zgłoszenia do dofinansowania tylko mikroinstalacji PV – do 50% kosztów kwalifikowanych nie więcej niż 6 tys. zł. Szczegóły na stronie Programu.
Pompy ciepła do c.o. oraz c.o. + c.w.u. mogą być wsparte m.in.: w Programach Czyste Powietrze lub Moje Ciepło (przy spełnieniu wymogów programów) - w zależności od standardu budynku: istniejący lub nowy budynek.
„Moje ciepło” - współfinansowanie inwestycji polegających na zakupie i montażu nowych pomp ciepła wykorzystywanych do celów ogrzewania lub ogrzewania i ciepłej wody użytkowej w nowych budynkach mieszkalnych jednorodzinnych.
Szczegóły i warunki do spełnienia na stronie: mojecieplo.gov.pl/ (m.in. inwestycja zakończona przed dniem złożenia wniosku o dofinansowanie, podwyższony standard energetyczny budynku, zakup/montaż gruntowych pomp ciepła – pompy ciepła grunt/woda, woda/woda z osprzętem, zbiornikiem akumulacyjnym/buforowym, zbiornikiem c.w.u. z osprzętem). Warunki Programu: - dofinansowanie: dotacja w przypadku pompy gruntowej to: do 30% kosztów kwalifikowanych, nie więcej niż 21 tys. zł na jedną współfinansowaną inwestycję.
„Czyste powietrze” to program skierowany do właścicieli istniejących budynków – realizujących wymianę źródeł ciepła i tylko w takim przypadku można składać wniosek o dofinansowanie zakupu pompy ciepła. W przypadku gdy nie wymienia się źródła ciepła - dla budynków istniejących możliwe jest dofinansowanie przedsięwzięcia służącego poprawie efektywności energetycznej t.j. zakup i montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, przedsięwzięcie może być realizowane wyłącznie w istniejącym budynku – nie kwalifikuje się kosztów poniesionych przed oddaniem budynku do użytkowania.
Warunki Programu: – dofinansowanie: dotacja i dotacja na częściową spłatę kapitału kredytu bankowego, poziomy dofinansowania uzależnione są od dochodu Beneficjenta (kryterium dochodowe). Szczegóły i wymagania na stronie: czystepowietrze.gov.pl/czyste-powietrze/#do-pobrania
Zaznaczamy też, że nie ma możliwości łączenia dotacji i uzyskania podwójnego dofinansowania na ten sam element.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
1 year 8 months ago #164 by ktrok
a ja mam pytanie trochę powiązane, czy jest gdzieś określone to jakie materiały mam kupować aby dofinansowanie mnie obowiązywało? To że na wszystko muszę mieć dowody zakupu akurat rozumiem, ale czy te użyte materiały to mogą być np. produkty z promocji - zakupione głównie w obniżonej cenie? Czy ten wprowadzony omnibus jest jakoś rozpatrywany w tej kwestii?

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
1 year 8 months ago #165 by Doradca Energetyczny - NFOŚiGW
Obniżona – promocyjna – cena zakupionego towaru/produktu nie ma wpływu na kwalifikowalność w otrzymaniu wsparcia. Należy jednak pamiętać o spełnieniu podstawowych wymogów, m.in.: produkt fabrycznie nowy, posiadający certyfikaty, atesty , itp.  Dodatkowo należy pamiętać, iż każdy z programów/dofinansowań ma indywidualne wymogi, dlatego należy to sprawdzić w odniesieniu do dofinansowania w którym składamy wniosek.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Powered by Kunena Forum

FENIKS RP UE PDE RGB 1 1


Scroll top