Wydarzenia - Projekt Doradztwa Energetycznego - Z sercem do przyrody – edukacja ekologiczna z zakresu przeciwdziałania emisjom w powiecie białostockim

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Regulamin.

29.06.2023  ferpnfue

Znajdujesz się na stronie Projektu Doradztwa Energetycznego

Wybierz region, z którego jesteś, w celu wyświetlenia informacji specjalnie dla Ciebie
Logotypy
Projekt „Ogólnopolski system wsparcia doradczego dla sektora publicznego, mieszkaniowego oraz przedsiębiorstw w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE” to projekt realizowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) oraz Partnerów w 16 regionach na terenie całego kraju.

Z sercem do przyrody – edukacja ekologiczna z zakresu przeciwdziałania emisjom w powiecie białostockim

2023-06-07
Z sercem do przyrody – edukacja ekologiczna z zakresu przeciwdziałania emisjom w powiecie białostockim

Starosta Powiatu Białostockiego Jan Bolesław Perkowski i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku zapraszają młodszych i starszych na czerwcowe Festyny Ekologiczne w Choroszczy (7.06) i w Tykocinie (16.06).


Wydarzenia są organizowane by promować edukację ekologiczną, kształtować wiedzę i postawy proekologiczne wśród mieszkańców powiatu białostockiego. Chcemy też zwrócić uwagę na problematykę zanieczyszczeń powietrza. W trakcie wydarzenia zaplanowano: pokazy w formie doświadczeń, związane z tematyką czystego powietrza, a prowadzący festyny Norbi będzie przeprowadzać wywiady z przedstawicielami firm, które promują ekologiczne metody ogrzewania budynków. Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych, w tym zabaw z animatorami. Udział w wydarzeniu wezmą uczniowie szkół z powiatu białostockiego, ale też każdy chętny indywidualnie.

Festyn w Choroszczy odbędzie się 7 czerwca (środa) w parku przy Muzeum Wnętrz Pałacowych.

Natomiast festyn w Tykocinie 16 czerwca (piątek) na placu Stefana Czarnieckiego.

Początek obu festynów o 10:00 (potrwają do ok.16:00).

W programie festynu: 7 czerwca 2023 r. w Choroszczy (park Muzeum Wnętrz Pałacowych) w godzinach 10:00 - 16:00

 • • Pokazy w formie doświadczeń związane z tematyką czystego powietrza
  • Zabawy z animatorem z nagrodami
  • Dmuchana zjeżdżalnia
  • Balonowe show
  • Malowanie twarzy
  • Wata cukrowa i popcorn gratis
  • Przejażdżki elektrycznymi samochodami
  • Stoiska instytucji związanych z ochroną środowiska

W wydarzeniu wezmą udział Doradcy Energetyczni z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku.

29.06.2023  ferpnfue


Przewiń do góry