Wydarzenia - Projekt Doradztwa Energetycznego - III Kongres Czystego Powietrza w Warszawie

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Regulamin.

UWAGA!Logo PDE Uprzejmie informujemy, że w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19, mając na względzie troskę o bezpieczeństwo Beneficjentów oraz naszych Pracowników, Projekt Doradztwa Energetycznego pracuje zdalnie.  Prosimy o kontakt z Doradcami Energetycznymi drogą mailową lub telefonicznie zgodnie z regionalizacją. Liczymy na Państwa zrozumienie. PDE

Znajdujesz się na stronie Projektu Doradztwa Energetycznego

Wybierz region, z którego jesteś, w celu wyświetlenia informacji specjalnie dla Ciebie
Logotypy
Projekt „Ogólnopolski system wsparcia doradczego dla sektora publicznego, mieszkaniowego oraz przedsiębiorstw w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE” to projekt realizowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) oraz Partnerów w 16 regionach na terenie całego kraju.

III Kongres Czystego Powietrza w Warszawie

2020-02-26
III Kongres Czystego Powietrza w Warszawie

 

Już 26 lutego w warszawskim Centrum Nauki Kopernik odbędzie się trzecia edycja Kongresu Czystego Powietrza. Wydarzenie ponownie stanie się miejscem wymiany opinii i doświadczeń przedstawicieli wszystkich stron zainteresowanych jakością powietrza w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem obszaru Mazowsza.
Obie dotychczasowe edycje Kongresu Czystego Powietrza, które odbyły się w latach 2018-2019 w Warszawie pod Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Mazowieckiego, spotkały się z dużym zainteresowaniem przedstawicieli samorządów i ekspertów związanych z tematyką zanieczyszczeń powietrza oraz pozytywnym odbiorem ze strony uczestników. W obydwu edycjach wzięło udział ok. 800 osób, które podczas Kongresu mogły zapoznać się m.in. ze strategiami ochrony powietrza na poziomie krajowym, wojewódzkim i gminnym, koncepcją stref czystego transportu czy przykładami skutecznych działań edukacyjno-informacyjnych.

Podczas przyszłorocznej edycji Kongresu poruszone zostaną m.in. takie tematy jak: konsultacje społeczne nowego programu ochrony powietrza, inwentaryzacji źródeł niskiej emisji, informacji i edukacji, działania samorządów na rzecz niskoemisyjnego transportu. Kongresowi towarzyszyć będzie także specjalna sesja warsztatowa, podczas której będą omawiane programy wsparcia w ramach których gminy mogą pozyskać dofinansowanie na działania związane z poprawą jakości powietrza.

Organizatorami Kongresu są Samorząd Województwa Mazowieckiego i Zespół Doradców Gospodarczych TOR.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny po rejestracji na stronie kongresczystegopowietrza.pl i otrzymaniu akredytacji organizatora.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie będzie uczestniczył w tym wydarzeniu jako prelegent oraz będzie udzielał konsultacji przy stoisku informacyjnym. 

 

logotypy


Przewiń do góry