Wydarzenia - Projekt Doradztwa Energetycznego - Warsztaty dla Energetyków Gminnych

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Regulamin.

FENIKS RP UE PDE RGB 1 1

Znajdujesz się na stronie Projektu Doradztwa Energetycznego

Wybierz region, z którego jesteś, w celu wyświetlenia informacji specjalnie dla Ciebie
Logotypy
Projekt „Ogólnopolski system wsparcia doradczego dla sektora publicznego, mieszkaniowego oraz przedsiębiorstw w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE” to projekt realizowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) oraz Partnerów w 16 regionach na terenie całego kraju.

Warsztaty dla Energetyków Gminnych

2021-10-13 - 2021-10-15
Warsztaty dla Energetyków Gminnych

W dniach 13.10 -15.10.2021r. odbyły się trzydniowe Warsztaty dla Energetyków Gminnych w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Wydziale Zamiejscowym w Siedlcach.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie wraz z Ministerstwem Środowiska oraz Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zainicjował spotkania szkoleniowe dla pracowników gmin dotyczące Termomodernizacji – jak otrzymać wsparcie finansowe. Szkolenie odbyło się w dniach 13.10 -15.10.2021r. w Wydziale Zamiejscowym w Siedlcach. Szkolenie zostało zrealizowane w ramach projektu pt. „Ogólnopolski system wsparcia dla sektora publicznego, mieszkaniowego oraz przedsiębiorstw w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE” w ramach POIiŚ 2014-2020.

Głównym celem warsztatów było zapoznanie Energetyków Gminnych z programami wsparcia oraz zaktualizowanie dotychczasowej wiedzy, która pozwoli na poprawę efektywności energetycznej i zmniejszenie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń do powietrza z istniejących budynków jednorodzinnych.

Szkolenia obejmowało część wykładową która dotyczyła m. in.  prezentacji Programu Czyste Powietrze, OZE w budynkach, omówiony został także rządowy program Stop Smog, uchwała antysmogowa i tematyka dotycząca termomodernizacji budynków (ulga termomodernizacyjna oraz premia termomodernizacyjna).

Ostatniego dnia szkolenia odbyła się wizyta studyjna w Przedsiębiorstwie Energetycznym Sp. Z o.o. w Siedlcach, które  jest producentem i dystrybutorem ciepła systemowego dla miasta Siedlce, jak również producentem energii elektrycznej w wysoko-sprawnej kogeneracji.

W chwili obecnej eksploatuje trzy źródła ciepła: dwie elektrociepłownie gazowe zasilane paliwem gazowym wysokometanowym, w których produkcja ciepła odbywa się w procesie wysokosprawnej kogeneracji z jednoczesną produkcją energii elektrycznej oraz ciepłownia centralna, w której energia cieplna wytwarzana jest poprzez spalanie miału węgla kamiennego.

Podczas wizyty studyjnej uczestnicy zapoznali się z całym procesem Wytwarzania ciepła sieciowego i energii elektrycznej.

Szkolenie zostało przeprowadzone przez Zespół Doradców Energetycznych WFOŚiGW w Warszawie, (Dorota Koralewska, Tomasz Strakacz, Anna Niesiobędzka-Ryłka, Katarzyna Szmyt, Piotr Kruszyna, Rafał Chojnacki, Marta Olczak). W szkoleniu uczestniczyło 22 Energetyków Gminnych z Gmin powiatu siedleckiego, węgrowskiego, sokołowskiego, łosickiego, mińskiego i garwolińskiego.

FENIKS RP UE PDE RGB 1 1


Przewiń do góry