Fotowoltanika. - Kunena - Projekt Doradztwa Energetycznego

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Regulamin.

FENIKS RP UE PDE RGB 1 1

Znajdujesz się na stronie Projektu Doradztwa Energetycznego

Wybierz region, z którego jesteś, w celu wyświetlenia informacji specjalnie dla Ciebie
Logotypy
Projekt „Ogólnopolski system wsparcia doradczego dla sektora publicznego, mieszkaniowego oraz przedsiębiorstw w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE” to projekt realizowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) oraz Partnerów w 16 regionach na terenie całego kraju.

Fotowoltanika.

Więcej
4 lata 8 miesiąc temu #52 przez Przybylski
Fotowoltanika. was created by Przybylski
Szanowni Państwo, strona doradztwo energetyczne jest bardzo dobra i profesjonalna. Jeżeli mógłbym coś powiedzieć w formie żartu to śmiało mogę użyć zwrotu, "że jest za dobra". Dane tutaj zawarte dają możliwość osobie rozpoczynającą przygodę z fotowoltaniką całe spektrum potrzebnych informacji. Osobiście pragnę odnieść się do budowy swojej elektrowni od strony praktycznej. Po tym jak już się przekonaliśmy co do wykonania takiej instalacji następuje wybór firmy która tego dokona. Osobiście brak mi doświadczenia a zwłaszcza wiedzy gdzie co kupić, jak poskładać a dla jednej (firmy) wykonanie instalacji to pikuś.Moja ocena - nie warto ryzykować ewentualnych błędów. Wybrałem firmę która w sposób bardzo profesjonalny wszystko to wykonała. Dwóch monterów w około 6 godzin wykonali wszystko: (montaż 21 paneli i falownika o mocy 6kW). Dokumenty dosłali od ręki. Samo załatwianie spraw związanych z Eneą (mój operator) też nie był wielce skomplikowany a pomocy doświadczałem na bieżąco (brawo Bydzia). Założono licznik dwukierunkowy i do roboty. Wszystko do tej pory na "piątkę z plusem". Co było dalej pisałem w poprzednim materiale. Jeśli chodzi o pracę instalacji to nie mam żadnych uwag. Również samo założenie instalacji 15 grudnia to NAJGORSZY CZAS Z MOŻLIWYCH. Dni są najkrótsze w roku a słońce niewiele wychodzi po za wysokość drzew sąsiadującego parku. Teraz z każdym dniem jest co raz lepiej. Dni są co raz dłuższe a i z dniami słonecznymi jest co raz lepiej. Jest dzień kiedy solary potrafią wyprodukować kilkanaście kWh a zaraz po tym kilka dni i poziom około 3 jest marzeniem. Dla tego bardzo ważnym jest fakt rozliczania się z firmą energetyczną jeden raz w roku. Teraz licząc bardzo precyzyjnie ile pobrałem a ile oddałem wychodzi, że jestem (na razie) im winny około 40 kWh, to na prawdę bardzo mało, przecież bieżący czas jest tym okresem słabszym (grudzień, styczeń, listopad i luty). Reasumując powiem, że z inwestycji jestem BARDZO ZADOWOLONY i trzymam kciuki za rządzących, żeby nie wpadli na jakieś dziwne pomysły np. opodatkowania czy oddawania nadwyżki wyprodukowanego prądu na niższym poziomie. Dzisiejsze 80% jest uczciwe (wg. mnie). Zachęcam do fotowoltaniki i szczerze polecam.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Zasilane przez Forum Kunena

FENIKS RP UE PDE RGB 1 1


Przewiń do góry