Wytwarzanie energii z odnawialnych źródeł energii wraz z podłączeniem do sieci dystrybucyjnej - Projekt Doradztwa Energetycznego

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Regulamin.

FENIKS RP UE PDE RGB 1 1

Znajdujesz się na stronie Projektu Doradztwa Energetycznego

Wybierz region, z którego jesteś, w celu wyświetlenia informacji specjalnie dla Ciebie
Logotypy
Projekt „Ogólnopolski system wsparcia doradczego dla sektora publicznego, mieszkaniowego oraz przedsiębiorstw w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE” to projekt realizowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) oraz Partnerów w 16 regionach na terenie całego kraju.

Wytwarzanie energii z odnawialnych źródeł energii wraz z podłączeniem do sieci dystrybucyjnej

Projekt: „Budowa elektrowni fotowoltaicznej wraz z infrastrukturą towarzyszącą o mocy 2,3 MW, przez przedsiębiorstwo Fotowoltaika Piła Spółka z.oo w ramach Pilskiego Klastra Energii” 

Klaster utworzyły:

  • Gmina Piła, GWDA spółka z o.o. w Pile,
  • Miejska Energetyka Cieplna Piła Sp. z o.o. w Pile,
  • FOTOWOLTAIKA PIŁA Sp. z o.o. w Pile
  • Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Staszica w Pile.

Stworzenie Klastra umożliwiło ubieganie się przez Fotowoltaika Piła  sp. z oo. o uzyskanie środków z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 na budowę farmy fotowoltaicznej o mocy 2MW. W wyniku realizacji tego projektu powstaje w Pile jedna z największych tego typu farm fotowoltaicznych w Polsce.

Biorąc pod uwagę zysk ze sprzedaży „zielonych certyfikatów” oraz zysk wynikający z własnej produkcji energii, GWDA sp. z o.o. notuje oszczędności około 12 000,00 zł w skali roku.

Koszt realizacji projektu - 11,2 mln PLN Dotacja z Programu POIiŚ 1.1.1- 2,3 mln PLN

FENIKS RP UE PDE RGB 1 1


Przewiń do góry